Rychlá poptávka BOM Upload
+420251 101 350

Naše společnost

Naše společnost

Nezávislá rodinná společnost Klimes Trading s.r.o. byla založena v roce 1993 jako český distributor sofistikovaných polovodičů a konektorů. Více jak 30 let úsilí s mottem „krok denně“ nám pomohlo vybudovat spolehlivou mezinárodní síť a nadstandardní vztahy s vybranými výrobci, oficiálními a kvalifikovanými nezávislými distributory z USA, Německa a Japonska.

U nás usilujeme o vybudování něčeho smysluplného a mimořádného. Věříme v dlouhodobě udržitelné hodnoty, které malé, střední a rodinné firmy symbolizují. A proto se snažíme vybudovaným know-how a kvalitou přesně takové podniky v čele s jejich "skrytými hrdiny" podporovat. Právě takové skryté hrdiny, inovátory, nákupčí a další dříče, kteří dělají svou práci srdcem. 

SPOLEČNOST

Snažíme se přispět k vyšší konkurenceschopnosti malých, středních a rodinných podniků, protože vytvářejí inovativní produkty i pracovní příležitosti a díky dlouhodobé orientaci budují udržitelné hospodářské prostředí pro další generace.

A proto Vám již více než čtvrtstoletí poskytujeme individuální řešení na míru. Řídíme se pravidlem, že ŘEŠENÍ NÁSLEDUJE PO POŽADAVKU a stále častěji se nám daří aplikovat velkoobjemové ceny i pro menší série, zkracovat dodací termíny nebo rozbalovat balicí jednotky dle potřeby zákazníka, a tak se naši zákazníci mohou plně soustředit na vývoj a výrobu vyspělých technologií nebo na činnosti v oblasti osazování desek plošných spojů. Naší úlohou je poskytovat kompletní sortiment kvalitních elektronických součástek s důrazem na polovodiče a logistiku.  

Jsme hrdým partnerem zákazníků z České republiky, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Španělska a Švédska, mezi jinými zeměmi, díky modelu smart distribuce, který využíváme. Vedle dodávek malým a středním výrobcům nám flexibilita stále častěji umožňuje optimálně zajistit dostatek materiálu, který mnoho nadnárodních společností řeší. Podporujeme také technické vysoké školy a mladé inovativní společnosti – start-upy.

Jako konzervativní rodinný podnik si velmi ceníme dlouhodobých vztahů založených na vzájemné důvěře a snažíme se být Vaším osobním partnerem pro období digitalizované průmyslové revoluce. 


7 důvodů, proč využít naše služby

 • 1) Kvalita na prvním místě
 • 2) Polovodiče - integrované obvody - procesory
 • 3) Velkoobjemové ceny 
 • 4) Zkracujeme standardní dodací lhůty
 • 5) Na trhu od roku 1993
 • 6) Spolupráce s oficiální distribucí
 • 7) Rodinný přístup a orientace na zákazníka
 

FLEXIBILITA

Synonymem pro naši společnost je flexibilita. Řešení následuje po požadavku.

 
 • ​​Plně flexibilní cenová politika v harmonii s vybudovaným know-how mezinárodní dodavatelské sítě nám usnadňuje vybrat nejnižší ceny na světovém trhu při zachování nejvyšší kvality high-tech komponentů z USA, Německa a Japonska.
 • Sledujeme vývoj trhu elektronických součástek, devizový trh a paritu kupní síly.
 • Zkracujeme standardní dodací lhůty. Alokované a jiné těžce dostupné elektronické součástky dokážeme dodat obratem.
 • Naše znalosti nám pomáhají úspěšně vyřešit i bezprecedentní případyKaždý člen týmu je kreativním profesionálem.
 • Mezinárodní partnerský sklad nám umožňuje dodávat zboží do závodu zákazníka v řádu několika jednotek dnů.
 • Minimalizujeme v našich nabídkách pojem MOQ. 
 • Nabízíme vhodné alternativní & komplementární produkty a podporujeme design-in.

KNOW HOW A KVALITA

Technické znalosti, láska k vyspělé elektronice a touha po nezávislosti byla důvodem založení rodinného podniku. Již naše samotná společnost vznikla na počátku kolem jednoduché filosofie: poskytnout nejvyšší kvalitu služeb a produktů s důrazem na individuální potřeby zákazníků. Osobní jméno jako název společnosti je pro nás závazkem a podnětem ke kontinuálnímu naplňování této filosofie. Kvalita je vždy naší hlavní prioritou.

Uvědomujeme si, jaké nebezpečí představuje napodobování a falzifikace originálních elektronických komponentů. Základem naší politiky kvality je pečlivý výběr spolehlivých obchodních partnerů. Jako dlouhodobě orientovaný rodinný podnik stavíme na dlouhodobě ověřených dodavatelích a na vybudovaných pevných osobních vztazích. Daří se nám úspěšně předcházet komplikacím díky úzké spolupráci s oficiální distribucí. Spolupracujeme po celém světě s oficiální distribucí, dlouhodobě prověřenými nezávislými distributory, OEM, CEM a přímo s vybranými výrobci. Neustále analyzujeme kvalifikované dodavatele v našem digitálním vyhodnocovacím ERP systému. Den za dnem. Dlouhodobě.

Vedle podnikových pravidel a procesů klademe důraz na rozvoj jednotlivce. Vybíráme vysoce motivované pracovníky, kteří nejsou průměrní a naopak jsou něčím jedineční. Individuální přínos každého člověka se snažíme nadále podporovat a věnujeme se rozvoji jeho silných stránek. Těší nás spolupráce v týmu lidí s vizí. Náš služebně nejstarší technik se pohybuje aktivně v oboru již přes 30 let.

Nejen otevřený vnitřní trh Evropské unie, ale právě naše zkušenosti, znalosti a samotní lidé jsou tím, proč se na nás obrací stále více zákazníků. Dennodenně pracujeme na tom, abychom právě Vám mohli nabídnout nejlepší poměr ceny a prvotřídní kvality.

Milujeme vyspělé technologie a ceníme si toho, že můžeme být součástí významných inovací v elektrotechnickém průmyslu. Naši práci děláme srdcem.

"KAŽDÝ DEN KROK"

 

Politika kvality v kostce

Základní dlouhodobá fáze - vícestupňový proces inspekce

 • proces kvality začíná již u výběru našich spolupracovníků
 • vytrvale budujeme dlouhodobé nadstandardní vztahy s oficiální distribucí a ověřenými partnery 

Fáze přípravy zboží

 • ověřujeme datové listy
 • vizuální kontrola – technik v oboru již od roku 1986
 • pro preciznější analýzu povrchu součástek využíváme mikroskop

Logo je chráněnou evropskou ochrannou známkou.

Trademark #012624615
Office for harmonization in the internal market. 

Základní myšlenkou našeho loga je grafické znázornění portfolia 3 skupin našich produktů a 3 základních pilířů naší filosofie:

 • Aktivní – Pasivní – Elektromechanické součástky
 • Kvalita – Flexibilita – Konkurenceschopná cena

Symbolika

 • Nahoru směřující trojúhelník symbolizuje stabilní základ a aktivitu
 • Know-how a přidaná hodnota: Elektronické součástky –   Zákazník
 • Jednoduchý font písma ztělesňuje cíl naší práce: snažíme se zjednodušit život našich zákazníků.

   

  Pro odběratele: KLIMES_VOP_od 1.1.2014_KLIMES_General Terms and Conditions since January 2014.pdf

  Pro dodavatele: KLIMES_VNP_od 1.10.2017_KLIMES_Purchasing Terms and Conditions since October 2017.pdf

 

Poptávka